Stappenplan registratie aanvragen
Hieronder vindt u informatie en acties die noodzakelijk zijn voor het aanvragen van een BIG-registratie met een Nederlands beroepsdiploma. De behandeling van de aanvraag duurt in veel gevallen minder dan 3 weken.
Heeft u uw diploma 5 jaar of langer geleden behaald, dan verloopt de procedure iets anders. Lees verder onder 'Diploma ouder dan 5 jaar'.
BIG-registratie
-
Het aanvraagproces in 10 stappen
-
Voor registratie in het BIG-register moet u aan de volgende voorwaarden voldoen:
- U heeft een geldig beroepsdiploma voor het beroep waarvoor u zich wilt registeren;
- U mag uw beroep zonder beperkingen uitoefenen;
- U staat niet onder toezicht (curatele) vanwege een lichamelijke of geestelijke kwestie.
- U beheerst de Nederlandse taal
-
Voor een snelle afhandeling is een goede voorbereiding het halve werk. Voor een BIG-registratie is altijd een geldig beroepsdiploma nodig. Afhankelijk van uw situatie kunnen er daarnaast nog aanvullende documenten nodig zijn. Onder ‘voorbereiden aanvraag’ kunt u onder andere lezen in welke situaties u welke aanvullende documenten moet aanleveren.
-
U logt in op het online aanvraagformulier met uw DigiD. Bij de eerste keer inloggen wordt er ook gelijk een persoonlijk online dossier voor u aangemaakt. Heeft u nog geen DigiD, vraag deze dan aan via DigiD . Iedereen die een Burgerservicenummer (BSN) heeft, kan DigiD aanvragen. Door in te loggen met DigiD worden er ook gelijk gegevens uit Mijn diploma’s van DUO en de BRP opgehaald.
Heeft u (nog) geen BSN, omdat u bijvoorbeeld (nog) in het buitenland woont? Dan kunt u inloggen met een BIG-login. Deze kunt u op deze site aanvragen.
-
U vult alle vragen in het online aanvraagformulier in. Het invullen kost u ongeveer vijf minuten.
Uw diploma selecteren
Is uw diploma opgenomen in Mijn diploma’s van DUO en bent u ingelogd met DigiD, dan kunt u direct uw diploma selecteren in het aanvraagformulier. U hoeft dan geen gewaarmerkte kopie van het diploma per post op te sturen. Kunt u uw diploma niet selecteren? Dan staat deze (nog) niet in Mijn diploma’s. U krijgt dan een melding in het aanvraagformulier met een toelichting wat uw mogelijkheden zijn.
Aan het eind van de aanvraag ontvangt u een bevestiging met een afschrift van uw ingevulde formulier.
-
De kosten zijn €85,-. Aan het eind van uw aanvraag kunt u direct betalen met iDeal. U kunt het bedrag ook later zelf overmaken.
Belangrijk! Uw aanvraag wordt pas in behandeling genomen op het moment dat de betaling binnen is.
-
Aan het eind van de aanvraag wordt vermeld of er in uw situatie nog (aanvullende) documenten nodig zijn. Hoeft geen documenten aan te leveren, dan slaat u deze stap over.
Sommige documenten mag u uploaden via de uploadtool in 'Mijn BIG-register'. In de toelichting ‘Aanleveren van documenten’ ziet u voor welke documenten dit mogelijk is.
- Ingelogd met DigiD?
Het afschrift van het formulier hoeft u niet op te sturen. U levert alleen de vereiste aanvullende documenten aan als dat voor u geldt. - Ingelogd met BIG-login?
Print dan het afschrift van het formulier dat u bij de bevestiging ontvangt. Onderteken het en stuur het ondertekende afschrift met de vereiste documenten per post op.
Ontbreken er toch documenten bij uw aanvraag, dan krijgt u hiervan bericht.
- Ingelogd met DigiD?
-
Moest u bij uw aanvraag documenten aanleveren? Dan zijn deze zichtbaar in uw digitale dossier 'Mijn-BIG-register' zodra uw stukken zijn aangekomen en verwerkt. U vindt in 'Mijn-BIG-register' ook een kopie van alle correspondentie die u van ons per mail en/of per post heeft ontvangen. Daarnaast kunt u hier de status van uw aanvraag zien.
-
Heeft u een aanvraag gedaan met een recent behaald Nederlands diploma diploma en staat uw diploma in 'Mijn diploma's' van DUO? Dan kan uw aanvraag vaak volledig automatisch door het systeem worden afgehandeld. U wordt dan na het indienen van de online aanvraag en het betalen via Ideal, per direct geregistreerd in het BIG-register. Uw besluit staat dan direct voor u klaar in uw online dossier op 'mijn.bigregister.nl'.
Wanneer duurt het langer?
Moet u in uw situatie extra documenten aanleveren? Dan wordt uw aanvraag, nadat de betaling binnen is, beoordeeld door een medewerker. Na de beoordeling ontvangt u een besluit. In de meeste gevallen ontvangt u binnen drie weken bericht. Soms is de doorlooptijd langer.
-
Is uw aanvraag goedgekeurd en heeft u het positieve besluit ontvangen, dan bent u BIG-geregistreerd. Uw naam, beroep en eventueel specialisme maken wij openbaar via de website van het BIG-register en zijn door iedereen daar op te zoeken.
Zorg ervoor dat uw BIG-nummer goed vindbaar en zichtbaar is voor zorggebruikers. Zo weten zij altijd dat ze met een bevoegde zorgverlener te maken hebben.
Op deze website vindt u meer informatie over onder andere de rechten en plichten van een BIG-registratie, vermelding van uw specialisatie bij uw registratie en over de vijfjaarlijkse verplichte herregistratie.
-
Is uw aanvraag afgewezen, dan ontvang u een negatief besluit. Bent u het hier niet mee eens, dan kunt u hier bezwaar tegen maken. Hoe u dit kunt doen, leest u in het besluit en op de pagina Bezwaar en beroep.
-