Aantal registraties op basis van een Nederlands vs een buitenlands diploma

Per 1 oktober 2026

BeroepsgroepNederlands diplomaBuitenlands diplomaTotaal‌
Apothekers62302456475
Artsen78602473583337
Fysiotherapeuten3852154639067
Gz-psychologen2162120021821
Klinisch technologen737737
Orthopedagogen-generalist27982798
Physician assistants271142715
Psychotherapeuten58521315983
Tandartsen9734314612880
Verloskundigen403114225453
Verpleegkundigen2285373534232071
Eindtotaal39937413963413337

Aantal registraties met een Nederlands diploma en hun nationaliteit

Per 1 oktober 2026

BeroepsgroepNederlandse nationaliteitNationaliteit buitenlands binnen de EERNationaliteit buitenlands buiten de EERTotaal‌
Apothekers618030206230
Artsen7739799021578602
Fysiotherapeuten3790350411438521
Gz-psychologen213332592921621
Klinisch technologen7361737
Orthopedagogen-generalist2788102798
Physician assistants26733442711
Psychotherapeuten5730102205852
Tandartsen962969369734
Verloskundigen40111734031
Verpleegkundigen227227974336228537
Eindtotaal3956072990777399374

Aantal registraties met een buitenlands diploma en hun nationaliteit

Per 1 oktober 2026

BeroepsgroepNederlandse nationaliteitNationaliteit buitenlands binnen de EERNationaliteit buitenlands buiten de EERTotaal‌
Apothekers8015015245
Artsen195725132654735
Fysiotherapeuten27121956546
Gz-psychologen6011624200
Klinisch technologen
Orthopedagogen-generalist
Physician assistants1124
Psychotherapeuten73517131
Tandartsen109117293263146
Verloskundigen1274136121422
Verpleegkundigen138118552983534
Totaal61886770100513963