Basisberoep en specialisme

Basisberoep versus specialisme

Basisberoep versus specialisme Per 1 juli 2020
BeroepsgroepBasisberoepSpecialisme
Apothekers22223603
Artsen2862945156
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)2160
Fysiotherapeuten353640
Geregistreerd-mondhygiƫnisten (tijdelijke BIG-registratie)760
Gz-psychologen138832618
Klinisch technologen2000
Orthopedagogen-generalist15100
Physician assistants14290
Psychotherapeuten50930
Tandartsen11008684
Verloskundigen45040
Verpleegkundigen1936464033
Bron: CIBG Brontabel als csv (458 bytes)

Top tien specialismen in het BIG-register

Top tien specialismen in het BIG-register Per 1 juli 2020
ManVrouw
Huisartsgeneeskunde59008375
Psychiatrie17392043
Openbare Farmacie12711728
Interne geneeskunde12751318
Klinische psychologie7141771
Anesthesiologie1254856
Intensieve zorg bij somatische aandoeningen2171830
Specialisme ouderengeneeskunde5631256
Kindergeneeskunde5461166
Arbeid en gezondheid - bedrijfsgeneeskunde1052606
Bron: CIBG Brontabel als csv (360 bytes)

Basisberoep man/vrouw verdeling

Basisberoep man/vrouw verdeling Per 1 juli 2020
BeroepsgroepManVrouw
Apothekers24773348
Artsen3240241383
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)59157
Fysiotherapeuten1449120872
Geregistreerd-mondhygiƫnisten (tijdelijke BIG-registratie)1759
Gz-psychologen290213599
Klinisch technologen79121
Orthopedagogen-generalist721438
Physician assistants3691060
Psychotherapeuten16233470
Tandartsen68474845
Verloskundigen394465
Verpleegkundigen25592172086
Bron: CIBG Brontabel als csv (459 bytes)

Specialisme man/vrouw verdeling

Specialisme man/vrouw verdeling Per 1 juli 2020
BeroepsgroepManVrouw
Gz-psychologen7481870
Artsen2196123195
Apothekers15222081
Verpleegkundigen7123321
Tandartsen459225
Bron: CIBG Brontabel als csv (138 bytes)