Basisberoep en specialisme

Basisberoep versus specialisme Per 1 mei 2019
BeroepsgroepBasisberoepSpecialisme
Apothekers21633450
Artsen2741944384
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)1410
Fysiotherapeuten344170
Gz-psychologen131862493
Physician assistants12050
Psychotherapeuten48920
Tandartsen10618663
Verloskundigen42780
Verpleegkundigen1841673661
Bron: CIBG Brontabel als csv (330 bytes)
Top tien specialismen in het BIG-register Per 1 mei 2019
ManVrouw
Huisartsgeneeskunde59127915
Psychiatrie17831985
Openbare Farmacie12331635
Interne geneeskunde13121245
Klinische psychologie7021662
Anesthesiologie1274814
Intensieve zorg bij somatische aandoeningen2011600
Ouderengeneeskunde5631197
Kindergeneeskunde5621138
Arbeid en gezondheid - bedrijfsgeneeskunde1058600
Bron: CIBG Brontabel als csv (348 bytes)
Basisberoep man/vrouw verdeling Per 1 mei 2019
BeroepsgroepManVrouw
Apothekers23943219
Artsen3228639510
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)35106
Fysiotherapeuten1404820368
Gz-psychologen282712852
Physician assistants322883
Psychotherapeuten15993294
Tandartsen67104573
Verloskundigen414236
Verpleegkundigen24676163142
Bron: CIBG Brontabel als csv (327 bytes)
Specialisme man/vrouw verdeling Per 1 mei 2019
BeroepsgroepManVrouw
Gz-psychologen7371756
Artsen2231522069
Apothekers14791971
Verpleegkundigen6652996
Tandartsen450213
Bron: CIBG Brontabel als csv (138 bytes)