Basisberoep en specialisme

Basisberoep versus specialisme Per 1 oktober 2019
BeroepsgroepBasisberoepSpecialisme
Apothekers22103498
Artsen2777844431
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)1660
Fysiotherapeuten348360
Gz-psychologen133562507
Physician assistants12430
Psychotherapeuten49270
Tandartsen10793670
Verloskundigen43570
Verpleegkundigen1892303712
Bron: CIBG Brontabel als csv (330 bytes)
Top tien specialismen in het BIG-register Per 1 oktober 2019
ManVrouw
Huisartsgeneeskunde58858070
Psychiatrie17301998
Openbare Farmacie12531656
Interne geneeskunde12751266
Klinische psychologie7011682
Anesthesiologie1259824
Intensieve zorg bij somatische aandoeningen2041637
Ouderengeneeskunde5661219
Kindergeneeskunde5431140
Arbeid en gezondheid - bedrijfsgeneeskunde1053598
Bron: CIBG Brontabel als csv (348 bytes)
Basisberoep man/vrouw verdeling Per 1 oktober 2019
BeroepsgroepManVrouw
Apothekers24273281
Artsen3212040089
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)45121
Fysiotherapeuten1423520601
Gz-psychologen284513018
Physician assistants329914
Psychotherapeuten16003327
Tandartsen67704693
Verloskundigen394317
Verpleegkundigen25079167863
Bron: CIBG Brontabel als csv (327 bytes)
Specialisme man/vrouw verdeling Per 1 oktober 2019
BeroepsgroepManVrouw
Gz-psychologen7321775
Artsen2199522436
Apothekers15021996
Verpleegkundigen6703042
Tandartsen450220
Bron: CIBG Brontabel als csv (138 bytes)