Basisberoep en specialisme

Basisberoep versus specialisme

Basisberoep versus specialisme Per 1 januari 2020
BeroepsgroepBasisberoepSpecialisme
Apothekers22373524
Artsen2836644457
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)1870
Fysiotherapeuten350580
Gz-psychologen134942530
Physician assistants12560
Psychotherapeuten49610
Tandartsen10872672
Verloskundigen44320
Verpleegkundigen1901013969
Bron: CIBG Brontabel als csv (330 bytes)

Top tien specialismen in het BIG-register

Top tien specialismen in het BIG-register Per 1 januari 2020
ManVrouw
Huisartsgeneeskunde58708170
Psychiatrie17232012
Openbare Farmacie12571672
Interne geneeskunde12571281
Klinische psychologie7041704
Anesthesiologie1235828
Intensieve zorg bij somatische aandoeningen2151818
Specialisme ouderengeneeskunde5671235
Kindergeneeskunde5411150
Arbeid en gezondheid - bedrijfsgeneeskunde1047600
Bron: CIBG Brontabel als csv (360 bytes)

Basisberoep man/vrouw verdeling

Basisberoep man/vrouw verdeling Per 1 januari 2020
BeroepsgroepManVrouw
Apothekers24473314
Artsen3224540578
Bachelor Medisch Hulpverleners (tijdelijke BIG-registratie)51136
Fysiotherapeuten1435020708
Gz-psychologen285613168
Physician assistants331925
Psychotherapeuten16053356
Tandartsen67984746
Verloskundigen394393
Verpleegkundigen25206168863
Bron: CIBG Brontabel als csv (327 bytes)

Specialisme man/vrouw verdeling

Specialisme man/vrouw verdeling Per 1 januari 2020
BeroepsgroepManVrouw
Gz-psychologen7351795
Artsen2178622671
Apothekers15072017
Verpleegkundigen6963273
Tandartsen449223
Bron: CIBG Brontabel als csv (138 bytes)